inicio mail me! sindicaci;ón

Łowcy demonów i ich zbrojne ramię – Warhammer 40,000

Inkwizytorzy Ordo Malleus (Daemonhunters ) to komórka Inkwizycji, której najważniejszym zadaniem jest ściganie i walka z demonami. Zbrojnym ramieniem Inkwizycji są Szarzy Rycerze jeden z najbardziej tajemniczych i wyjątkowych zakonów Space Marines. Najbardziej zaawansowana psychochirurgia i bioinżynieria jest używana do stworzenia tych najpotężniejszych w galaktyce wojowników, odpornych na strach i o zdolnościach psychicznych, które przewyższają niejednego psionika ‚normalnych’ Space Marines. Szarzy Rycerze to psychiczny młot, którym Ordo Malleus rozbija siły Chaosu.
Jako elita jednostek elitarnych Szarzy Rycerze wyposażeni są w najnowszą broń z arsenału Space Marines i jako jedyni mają jej pod dostatkiem. Ponieważ wszyscy Szarzy Rycerze są psionikami, mogą używać specjalnego uzbrojenia. Najbardziej charakterystyczne dla Szarych Rycerzy są bronie psioniczne Nemezis (Nemesis Force Weapons) oraz Psidziała (psycannons). Każda z tych broni ma specjalne właściwości niedostępne dla innych sił świata Warhammera 40,000.

Nemesis Force Weapons – jest to miecz, siekiera lub najczęściej halabarda. Broń jest wyświęcona i namaszczona świętymi olejami, naładowana siłami psychicznymi. Cała broń pokryta jest świętymi inskrypcjami. W zależności od rangi posiadacza broń ma inne właściwości i tak w zależności od posiadacza:

  • Grey Knight – Bonus do siły +2, Broń energetyczna – NIE, Broń psioniczna – NIE
  • Justicar – Bonus do siły +2, Broń energetyczna – TAK, Broń psioniczna – NIE
  • Terminator – Bonus do siły +2, Broń energetyczna – TAK, Broń psioniczna – NI
  • Brat-kapitan – Bonus do siły +2, Broń energetyczna – TAK, Broń psioniczna – NIE
  • Wielki Mistrz – Bonus do siły +2, Broń energetyczna – TAK, Broń psioniczna -TAK

Psycannon – broń oparta na bolterze, strzelająca specjalnymi srebrnymi pociskami pokrytymi rytualnymi inskrypcjami naładowanymi psychicznie i zawierającymi specjalny rdzeń z izotopów ciężkich metali.
W zależności, czy oddział się poruszał czy stał w miejscu, Psycannon ma następujące charakterystyki

Zasięg: 18”, Siła: 6, Przebicie pancerza: 4, Szturmowa: 3
Zasięg: 36”, Siła: 6, Przebicie pancerza: 4, Ciężka: 3

Najważniejszą jej zaletą jest to, że przeciwko Psidziału NIE MOŻNA stosować specjalnej ochrony pancerza! Dozwolone są tylko podstawowe rzuty na ochronę.

Nie ma takiego pomiotu Chaosu,
który mógłby się zmierzyć z naszym sprawiedliwym gniewem.

“Et Templars Mysteria aux Ordo Malleus”

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby komentować